MD5 Çevirici

 

PhpMyAdmin’den WordPress vb. Admin Şifresi Değiştirmek

Eğer olurda bir WordPress admin şifrenizi unutursanız ya da herhangi bir şekilde parolanızı sıfırlayamıyorsanız, aşağıda anlatacağım yöntemle WordPress admin panel şifrenizi değiştirebilirsiniz.

cPanel için anlatım:
cPanel’e giriş yapıyoruz. Bilmeyenler için söylüyorum cPanele giriş için; https://siteadi.com:2082 ya da https://siteadi.com/cpanel ‘dir. Karşınıza gelen pencereye hosting sağlayıcınızın verdiği bilgileri girerek devam diyoruz. Ardından cPanel’deki PhpMyAdmin‘i seçiyoruz. Sol taraftan WordPress’in kurulu olduğu veri tabanını seçtikten sonra tablolar arasından wp_users‘a giriyorsunuz.

Bu bölmede user_pass altındaki karışık rakam ve yazılar, admin panel şifremizin md5 ile şifrelenmiş halidir. Bu bölümü değiştirmek için admin tablosunun en solundaki kaleme tıklayıp düzenle diyoruz. user_pass başlığı altındaki karışık kodları silip yerine 43c44f39fb19f8cd2df0e6caf3f156df eksiksiz şekilde bu kodları yazıyorsunuz. Bu işlemi de yaptıktan sonra yeni parolanız safirbilgisayar olmuş oluyor.

Plesk Panel içinse,

Panele giriş yaptıktan sonra, veritabanlarından WordPress kurulu olan veritabanını seçiyorsunuz ve yukarıda beliren myadmin ikonuna tıklıyorsunuz ve yukarıdaki tüm işlemleri aynen yapıyorsunuz.

Yukarıdaki tüm işlemleri yaptıktan sonra, admin panelinize giriş yapıp admin panelinizden şifreyi değiştirmeyi unutmayın.

Yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.