Alexa’da “No Data” Sorunu ve Çözümü

Alexa No Data demek sitenizin henüz Alexa tarafından kayıt altına alınmış bir verisi yok demektir. Webmaster arkadaşların sabretmesi gereken bir konudur bu No Data. Çünkü Alexa’nın sitenizi kayıt altına alma süresi 1 hafta da olabilir, 1.5 ay da olabilir. Bu değişkenlik gösterir ama en fazla 1.5 aydır süre.

Yeni webmasterlar bu konuda endişelidir. Ya geçmezse ya sıralamaya giremezsem.. Alexa eninde sonunda sitenizi kaydedip sıralamaya sokacaktır. Siz sabırla içerik üretmeye, sosyal medya imlemelerine odaklanın. Kesin olmamakla beraber 28 Milyonlardan başlar Alexa Trafik Rankınız düşmeyeO zamanlarda hızlıca düşme gösterir; 1-3 milyonlara gelene kadar. Sonrasında daha da bir yavaş düşmeye başlar. Eğer web site trafiğiniz yüksekse yani yeni açtığınız sitenin reklamını iyi bir şekilde yapabilirseniz rankınız çok çabuk iyi yerlere gelir. Unutmayın Alexa Rank esas yüzünü 100 K civarlarında gösterir. Siz siz olun, ziyaretçelerinizin ilgisini çekici içerikler girin ve sitenizde tutun böylelikle düşme hızınız artacaktır..No Data Nasıl Hızlı Geçer?
1- Alexa sitesine kayıt olun
2- Site araçlarına gidin
3- Claim Your Site yani sitenizi onaylaya tıklayın.
4- Sitenin size ait olduğunu doğrulayın. Bunu Meta Tag ile yapabilirsiniz.
5- Kodu ekledikten sonra doğrulayın.
6- İşlemler bu kadar muhtemelen bir kaç gün içerisinde sıralamaya gireceksiniz.

Alexa yükseltme hakkında daha detaylı bilgiler için Alexa Yükseltme Formülü adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Safir Bilgisayar - Web Tasarım, İsim Tescil, Hosting vb. sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin